Startup klub 2019

Startup Klub při olomouckém Business plesu je netradiční networkingová platforma propojující startupy s investory a byznysovými osobnostmi v prostředí prestižní společenské akce pod záštitou Hospodářské komory ČR, CzechInvestu, Ministerstva průmyslu a obchodu a dalších institucionálních partnerů.

Startup Klub pořádá digitální agentura a e-commerce developer ESMEDIA Interactive ve splupráci s agenturou CzechInvest a Vědeckotechnickým parkem Univerzity Palackého v Olomouci.

Speciální host

Speciálním hostem letošního Startup Klubu je Liftago, významný český startup, který vytváří technologickou platformu pro optimalizaci městské dopravy v České republice i v zahraničí. Jeho zástupci usednou v porotě finálového kola naší soutěže startupových projektů, dále vystoupí v rámci připravovaného programu a budou k dispozici i při následním networkingu.

Kdo nás podporuje

Business Ples podporují významní institucionální partneři, jako například Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Hospodářská komora ČR, Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc a další

NÁPLŇ STARTUP KLUBU 2019

Tomáš Hülle

Jak inovovat v konzervativním business prostředí?” (10min. talk)

Zakladatel European Centre for Career Education a prezident Czech China Entrepreneurs Forum. Tomáš přednáší na Institutu ekonomických studií při Univerzitě Karlově v Praze. Přednášel i na Arizona State University, John Marshall Law School a mnoha dalších předních univerzitách v Číně, včetně Peking University a Tsinghua University. Jako expertní člen se účastnil práce v organizaci UNCITRAL v oblasti obchodu a online řešení sporů. Zároveň je členem mnoha mezinárodních expertních neziskových organizací. V minulosti Tomáš pracoval v prestižních mezinárodních právních firmách, byl zaměstnán jako generální ředitel First Eastern Co. a vedl právně-obchodní analýzy v Hospodářských novinách a v Ekonomu. Tomáš je spoluautorem několika knih a mnoha akademických a analytických článků.

Finálové kolo soutěže startupových projektů

Níže uvedených pět finálových startupových projektů vžešlo z castingu, který se konal při UP BUSIENSS CAMPU dne 24.11.2018 (zde tisková zpráva). Jednotliví zástupcí představí svůj startupový projekt investorům, startupovým mentorům, a dalším hostům z byznysové a startup scény a budou bojovat o hodnotné ceny a příležitost představit svůj projekt na hlavní stage v sále Evropa před více než 500 návštěvníky Business plesu 2019.

Kdo usedne v porotě

Roman Jurečka

Vědeckotechický park UP

Veronika Pudelová Voltnerová

CzechInvest

Tomáš Hülle

founder at European Centre for Career Education

David Kovalský

startup mentor

Martin Jančík

Liftago

Pavel Sedláček

ESMEDIA Interactive

Jakub Vitásek

ESMEDIA Interactive

Výhry

  • vítěz ze Startup Klubu získá pro svůj projekt webové řešení nebo mobilní aplikaci v hodnotě 100.000,-
  • druhý v pořadí získá pro svůj projekt možnost vytvoření nové profesionální vizuální identity projektu (logo + kompletní logomanuál)
  • vítěz pak bude se svým projektem představen i v hlavním sále Business plesu (cca 500 hostů, institucionální partneři, firemní partneři, investoři a další významní hosté)
  • interview pro internetový magazín tyinternety.cz

Soutěžící startupové projekty

Keylog net je technologická platforma IoT ( internetu věcí ). Je to cloudová aplikace ( software ) řídící vlastní HW. Spravuje přístupy uživatelů k HW ( cokoli), na základě ověření jejich digitální identity. Prvním produktem využívající platformy Keylog IoT, je nový typ městského mobiliáře. Ten řeší dosud neuchopenou potřebu miliónů lidí. Tento produkt se dotýká aktuálně řešených témat, jako jsou: Smart city, udržitelná mobilita, bezpečnost, IoT.

Náš první produkt je: Bezpečnostní cyklostojan. Ten je unikátní a řeší reálnou potřebu majitelů jízdních kol. Cyklista připne své kolo ke stojanu pomocí bezkontaktní karty, nebo mobilního telefonu. Zámek je součástí stojanu. Obsluha stojanu je velmi jednoduchá. Startup: Keylog net s.r.o. je mladá, česká, technologická společnost. Zaměřujeme se na SW, HW a vlastní koncový produkt. Vývojem jsme strávili cca 2 roky a nyní se chystáme vstoupit na trh. Jsme start up, který čerpá ze zkušeností, zázemí a ideí svého investora. Máme za sebou lepší i horší časy, ale všechno jsme ustáli. Blížíme se k okamžiku, kdy externí investice může masivně podpořit rozvoj businessu. A ten má obrovský komerční potenciál.

Termosolární úl je přelomový vynález ve včelařství, který může změnit celý obor. Je to jediný úl na světě, který dokáže ekologicky, bez použití chemie a navíc velmi účinně hubit roztoče Varroa destructor, který má celosvětově nejvýznamnějších podíl na úhynech včely medonosné. Roztoč po zavlečení z JV Asie do celého světa každoročně způsobuje úhyny zhruba mezi 10 a 30 % včelstev, dle statistik jednotlivých zemí. A to přesto, že včelaři proti roztoči používají chemii (pesticidy, kyseliny), která však sama o sobě poškozuje včelstva a navíc se může dostávat do medu. Termosolární úl využívá faktu, že roztoč Varroa je silně senzitivní na zvýšenou teplotu, tuto teplotu za pomocí energie sluce v plodišti zvyšuje na účinnou úroveň a hubí tímto způsobem 100 % populace roztoče v úlu, aniž by léčba ohrožovala plod či dospělé včely. Chemická léčba přitom nemůže dosáhnout úplného vyhubení roztoče v úlu. Termosolární úl tak hubí roztoče bez chemie, ekologicky, jednoduše a přitom velmi efektivně. Zároveň vytváří podmínky pro tvorbu bio medu, produkty z termosolárního úlu tak mohou být velmi zajímavé i pro konzumenty medu a dalších včelích produktů. Termosolární úl navíc díky své konstrukci, především dlouhodobému tepelnému komfortu včelstva, napomáhá včelám v jarním rozvoji a dokáže včelstvo až o dva týdny v jeho vývoji urychlit, čímž zvyšuje medné výnosy.

O Porovnejsito.cz Porovnejsito.cz je aplikace na srovnání nabídek poskytovatelů internetového připojení, digitální televize a mobilních tarifů. Ve srovnávači naleznete více než 280 nabídek od 39 poskytovatelů v České republice. Aplikace je jedinečná v tom, že si zákazník nejprve do vyhledávače zadá adresu a zobrazí se mu nabídky poskytovatelů, kteří na dané adrese mají dostupnost svých služeb. Následně si vybere jeden z balíčků, odešle nezávaznou poptávku a domluví se na instalaci nové služby. Klient má přehled po jednom kliknutí, díky tomu ušetří čas i peníze. Proč přes Porovnejsito.cz? • Dostupnost služeb po celé České republice • Jednoduché a rychlé srovnání nabídek během pár vteřin • Za naše služby nic neplatíte • Akční nabídky se slevou až 50% • U vybraných poskytovatelů instalace zdarma (pouze přes náš portál) • Další výhody (Wi-Fi router zdarma, internetová TV na zkoušku zdarma, apod.) • Pomůžeme se změnou poskytovatele Srovnáváme všechny typy technologií: • Optické připojení • DSL připojení • Bezdrátové připojení • 4G LTE • 5G LTE • Internetová digitální televize • Satelitní digitální televize • Kabelová televize

Kolokočárek je unikátní hybrid kola a kočárku, který byl původně koncipovaný pro zdravé děti. Ale během vývoje projektu jsme zjistili, že obrovskou přidanou hodnotu má pro rodiny s dětmi postiženými, který máme nyní většinou a kterým nákup financují nadace. Zajímavé je, že v Evropě nemá Kolokočárek konkurenci a jen v ČR máme olol 10.000 přiznivců na FB.

Ride2sCool je projekt zaměřený na zkvalitnění a zpřístupnění možnosti dopravy do školy na kole pro děti ve věkovém rozmezí 6 – 14 let, který aktivně zapojuje vysokoškolské studenty jako průvodce a ochránce dětí v rámci jejich cesty do školy.

David Kovalský

Ano nemusí být souhlas aneb jak pohřbít svůj startup v prvním týdnu

V roce 2010 spoluzaložil společnost, která jako první vyvinula a nasadila mobilní obchodní platformu jako standardní nástroj v sektoru finančního poradenství. Zpětnou vazbu založenou na zkušenostech z podnikání předává v té nejsyrovější formě a bez obalu. Specializuje se na strategické řízení firmy, financí a business development. Jeho klienti od roku 2014 získali desítky miliónu kapitálu. Působí v akceleračních programech 100-Day Challenge, Impact First a Social Impact Award kde rád okolí přesvědčuje, že každé rozhodnutí a každý výsledek hraje ve prospěch dosažení stanoveného cíle, pokud se správně uchopí. Miluje tabulky, protože čísla nikdy nelžou. http://soutezapodnikej.cz/rocnik-2016/mentori/david-kovalsky/

Liftago je český startup, který vytváří technologickou platformu pro optimalizaci městské dopravy v České republice i v zahraničí. Cílem společnosti jsou tzv. Chytrá města (Smart Cities), kde lidé ztratí závislost na vlastních automobilech a ubude problémů s parkováním. Ve velkých městech se kvůli fragmentaci trhu měsíčně najezdí miliony kilometrů prázdnými taxíky, nevytíženými prostředky MHD a novým technologickým službám se na trh těžko proniká. Cílem Liftago je vytvořit volný trh, do kterého se mohou zapojit současní poskytovatelé přepravy, ale i budoucí technologie. Ve výhledu příštích let jsou kromě zlepšení podmínek na trhu s taxi v plánu další alternativní dopravní metody typu sdílení kol (bike-sharing) a aut (car-sharing) a další.

Martin Jančík

Liftago

Harmonogram Startup Klub 2019

21:00 Úvod
21:10 Tomáš Hülle (Zakladatel European Centre for Career Education a prezident Czech China Entrepreneurs Forum) - Mezinárodnín sales a jak expandovat do zahraničí.
21:20 David Kovalský (startup mentor, investor) - Ano nemusí být souhlas aneb jak pohřbít svůj startup v prvním týdnu.
21:30 Finále soutěže startupových projektů (5 soutěžících)
22:20 Martin Jančík (Liftago) - Od konceptu po naše cíle vylepšovat kapacitu a utilizaci existující přepravní kapacity.
22:30 Konec

Mediální partnerství

Těsíme se na vás

Jakub Vitásek

za ESMEDIA Interactive

Jakub Vitásek

Pavel Sedláček

za ESMEDIA Interactive

Pavel Sedláček

Jaký byl Startup Klub 2018 »